Príbeh Starého Orecha

Na širokých rovinách Podunajskej nížiny rástol orech. Nikto si už nepamätá či ho niekto zasadil, alebo vyrástol len tak zo semienka.


Orech tu bol a tí čo okolo neho chodili, vnímali jeho prítomnosť ako najsamozrejmejšia vec na svete. A keďže si už ani starci nepamätali odkedy tam stojí, volali ho všetci len dôverne Starým Orechom.
Do tieňa pod jeho širokou korunou sa neraz uchýlili sedliaci pracujúci v okolitých vinohradoch, aby si na chvíľku odpočinuli počas namáhavej práce alebo len tak na kus reči.


Pri Starom Orechu stála usadlosť. Postaviť ju dala rodina Ordódyových z Bohatej asi začiatkom 20-teho storočia, ba možno ešte skôr.
Vážení návštevníci, ani by ste neverili, že keď vojdete do našej reštaurácie, vždy máte z niektorej strany popri sebe múr tejto pôvodnej usadlosti.


Pravda, veľa vody pretieklo neďaleko Žitavou, kým reštaurácia nadobudla tú podobu v akej ju dnes vidíte.
Po prvýkrát to bolo v roku 1968, keď vedenie miestneho JRD v Bohatej rozhodlo o otvorení malej vinárničky. Tá sa rýchlo rozmáhala vďaka chýru o jej vynikajúcej kuchyni a príjemnom prostredí. Tieto pozitíva sa snažíme zachovať dodnes.
Kmeň starého orecha ubitý síce časom, ušľahaný vetrami stále verne stojí na terase reštaurácie, mĺkvo sleduje dianie okolo seba a stráži nespočetné tajomstvá..

akcie